No Widgets found in the Sidebar

Pompy ciepła są rozwiązaniem coraz chętniej wybieranym także do prywatnych pomp. Wcale nas nie dziwi to, że urządzeń tych na rynku pojawia się coraz więcej. Polacy te instalacje grzewcze pokochali. Wyróżniają się one sporą efektywnością. Na dodatek, są one tanie w eksploatacji oraz przyjazne środowisku. Wraz z popularnością pomp ciepła, pojawiło się także ubezpieczenie pompy ciepła. Co to takiego? Od czego można ubezpieczyć pompę ciepła? Pora się o tym przekonać.

Od czego można ubezpieczyć pompę ciepła?

Pomp ciepła w naszym kraju jest coraz więcej. Eksperci przekonują, że do roku 2030 będzie już na terenie Polski zainstalowanych nawet dwa miliony pomp ciepła. Nic dziwnego, że oferta ubezpieczeniowa pomp ciepła także się rozszerza. Od czego można ubezpieczyć pompę ciepła? Pompę ciepła można ubezpieczyć od:

  • dewastacji i kradzieży,
  • ekstremalnych pogodowych warunków,
  • pożaru,
  • awarii,
  • uszkodzeń spowodowanych przez zwierzęta.

Niestety w naszym kraju cały czas przybywa kradzieży oraz włamań. Łupem złodziei padają często szczególnie gadżety elektroniczne oraz atrakcyjny sprzęt w prywatnych domach. Musimy mieć na pewno na uwadze to, że sprawcy nieznani mogą zniszczyć, czy też po prostu ukryć części zewnętrzne instalacji, które są montowane na ścianach domu.

W naszym kraju coraz częściej mamy do czynienia z wyładowaniami atmosferycznymi. Kiedyś były to rzadkie widoki, ale obecnie co chwila przychodzą do nas alerty ostrzegawcze. Niestety eksperci przewidują, że będzie coraz gorzej. Niestety podczas takich wyładowań, może dojść do obicia zewnętrznej jednostki naszej pompy ciepła. Z kolei silne wiatry mogą spowodować, że gałęzie, jak i inne rzeczy mogą na zewnętrzne elementy spaść i je po prosty zniszczyć.

Awarie pomp ciepła również się zdarzają. Czasami ich powodem jest czynnik ludzki, czy też po prostu wadliwy egzemplarz. W takich sytuacjach także przyda się stosowne ubezpieczenie. Wiadomo, że poszczególne elementy pomp ciepła, to kosztowne rzeczy.

Pompy ciepła muszą również poradzić sobie z dzikimi zwierzętami, które dla nich także są sporym zagrożeniem. Najczęściej zwierzęta są zainteresowane okablowaniem instalacji. Warto, aby nasze ubezpieczenie zabezpieczało nas w takich sytuacjach.

Kto powinien skorzystać z takiego ubezpieczenia?


W firmach ubezpieczeniowych znajdziemy kompleksową ofertę pod kątem wielu zainteresowanych grup, które są posiadaczami pomp ciepła. Z takiego ubezpieczenia skorzystać mogą przedsiębiorcy, rolnicy, a także klienci indywidualni. Ubezpieczenie do pompy ciepła może zostać wykupione tylko i wyłącznie w sytuacji, w której pompa ciepła, jak i cała instalacja jest w pełni sprawna. Każda osoba zainteresowana ubezpieczeniem pompy musi przeprowadzić testy próbne. Oczywiście muszą się one zakończyć pozytywnie.

Poza tym sam agent ubezpieczeniowy poprosić może także inwestora o to, aby zademonstrował działanie całej instalacji. W jego obecności możemy zostać poproszeni o jej uruchomienie oraz pokazywanie jak nasza pompa ciepła działa. Jest to już raczej kwestia indywidualna każdego z towarzystw ubezpieczeniowych. Każdy z nich ma inne wymagania. Należy mieć to na względzie. Oczywiście poszukując odpowiedniej oferty, z tymi wszelkimi warunkami możemy się zapoznać. Do tego szczególnie zachęcamy. Nie lubimy w późniejszych etapach być czymkolwiek zaskoczeni.

Jedno jest pewne – warto zdecydować się na ubezpieczenie pompy ciepła. Nie będziemy tej decyzji w żadnym wypadku żałować.

By Łucja

Powiązane posty